Aktuálně

 

15. 11. 2021

PAVEL P. RIES – JOSEF HLÁVKA, ARCHITEKT, STAVITEL A NEJVĚTŠÍ ČESKÝ MECENÁŠ

Díky nadačnímu fondu pro rozvoj gynekologie a porodnictví VITA ET FUTURA a jeho zakladateli prof. MUDr. Antonínu Pařízkovi, CSc. se podařilo vydat monografii o této nevšední postavě našich dějin. Profesor Pařízek přišel s myšlenkou vydat knihu ještě v tomto roce, tedy v roce 190. výročí narození Josefa Hlávky. Jenže byl červenec 2021 a to šlo udělat jen tak, že se tisklo digitální cestou z autorského modelu knihy, vysázenému ve Wordu. Byl to kaskadérský kousek, ale povedlo se. Kniha vyšla v omezeném nákladu 240 ks (to kvůli drahému digitálnímu tisku), což z ní může udělat sběratelskou raritu, ve formátu A4 vázaně, se 192 tiskovými stranami na křídě, kde text doplňuje 120 černobílých fotografií a 40 barevných. Z výše uvedených informacích je tedy zřejmé, proč se kniha prodává za vyšší částku. Toho, kdo se rozhodne si knihu koupit, může těšit, že peníze za ní vydané, budou použity na vzdělávací aktivity v gynekologii a porodnictví. Jedná se tedy o charitu, ke které se přidal i autor knihy, který se vzdal honoráře za toto vydání.

Knihu si můžete objednat ZDE
Podívat se na ukázku její tiskové podoby můžete ZDE

* *

* *

29. 12. 2019

20. 6. 2019

OSAMĚLÉ VEČERY DORY „N“

Pavel P. Ries, spolu s Edukativní společností a s autorkou divadelní inscenace Milenou Štráfeldovou, pracuje na realizaci TV záznamu divadelní inscenace pojednávající velmi zajímavou formou o téměř zapomenuté jediné dceři Boženy Němcové.

Bližší info k natáčení ZDE
O divadelní inscenaci více ZDE

* *

12. 11. 2018

FVS JARI VYDALO KALENDÁŘ PRO ROK 2019

Kalendář si můžete zakoupit v Infocentru na buštěhradském zámku nebo si jej objednat zde na webu FVS Jari přes rubriku Kontakt a to buďto písemně nebo telefonicky.

Cena kalendáře je 250 Kč.

* *

15. 3. 2018

REALIZOVANÝ VIDEOSPOT

Na realizovaný videospot k chystanému projektu doku-dramatu se můžete podívat níže.

* *

7. 1. 2018

PAVEL P. RIES BUDE NATÁČET PREZENTAČNÍ VIDEOSPOT 

V produkci společnosti L.F. Moving Pictures, která se stala i výkonným producentem chystaného doku-dramatu Přemysl Otakar II., král český, železný a zlatý, natočí Pavel P. Ries prezentační videospot k tomuto doku-dramartu. Ten by měl být hotov do konce tohoto měsíce.

Vlastní realizace doku-dramatu by měla začít nejpozději v březnu 2018 a dokončena by měla být v září tohoto roku. Režie se ujme také Pavel P. Ries, který k doku-dramatu napsal též scénář.

3. 3. 2017

POKRAČOVÁNÍ SPOLUPRÁCE S EDUKATIVNÍ SPOLEČNOSTÍ

Naše studio pokračuje v produkční spolupráci na přípravě realizace dvou hraných celovečerních dokumentů o velkých postavách naší historie. Blíže se s projekty můžete seznámit ZDE.
   

 * *

17. 4. 2016

OCENĚNÍ MODELU PUBLIKACE O JOSEFU HLÁVKOVI

Kompletní modelový elektronický výtisk budoucí knihy JOSEF HLÁVKA, architekt, stavitel a největší český mecenáš byl ohodnocen čecho-australským mecenášem a filantropem MUDr. M. K. (respektujeme přání pana doktora zůstat v anonymitě) na 3 000 australských dolarů. Autor publikace Pavel P. Ries si na tomto modelu vyzkoušel možnosti DTP pracoviště FVS Jari.

Ukázku vytvořeného modelu si můžete prohlédnout při kliknutí na jeho obrazovou ikonu vlevo.

12. 6. 2015

OCENĚNÍ VZDĚLÁVACÍHO PROJEKTU REALIZOVANÉHO NAŠÍM STUDIEM

Na Evropském festivalu filmů o umění Arts&film v Telči konaném 11. – 13. června 2015, získal cyklus vzdělávacích videospotů Pátý český král Přemysl Otakar II.- předobraz velkého portrétu, realizovaný ve spolupráci s naším studiem, 3. místo v 3. kategorii. Na 11. ročníku EFF v Telči letos soutěžilo 170 filmů z 29 zemí.
Cenu převzal režisér videocyklu Pavel P. Ries osobně 12. 6. v Telči. Kameramanem videocyklu byl Josef Psohlavec.
Cyklus videospotů byl realizován ve spolupráci s Edukativní společností a se sdružením
Veřejnost vlasti.
Na výrobu cyklu videospotů významně přispěla NADACE ČEZ.


Převzetí ceny
 

Více o projektu najdete ZDE
Fotoreportáž z Arts&film 2015 si můžete prohlédnout ZDE

* * 

21. 2. 2015

PŘIPRAVUJEME REALIZACI NOVÉHO CELOVEČERNÍHO DOKUMENTU

Ve spolupráci s Edukativní společností připravujeme realizaci celovečerního doku-dramatu Johana z Rožmitála, královna česká. Bude to vůbec první dokument o této úžasné české královně dnes téměř zapomenuté.  Podrobnosti k celému projektu najdete ZDE. Na uvedeném odkazu se dozvíte také informace o realizačním týmu.

5. 11. 2014

ČESKÁ TELEVIZE UVEDLA NÁMI REALIZOVANÝ DOKUMENT O BEDŘICHU SMETANOVI

V premiéře a dvou reprízách uvedla Česká televize celovečerní dokument Bedřich Smetana, život žitý zaživa, realizovaný naším studiem ve spolupráci s o.s. Veřejnost vlasti v režii Pavla P. Riese a oceněný na Evropském festivalu filmů o umění.

Česká televize zařadila dokument do svého iVysílání, kde jej můžete kdykoliv shlédnout.

Odkaz na iVysílání ČT se stránkou k dokumentu ZDE

Na celý dokument se můžete podívat ZDE

Podrobnosti k ocenění dokumentu najdete ZDE.

17. 6. 2014

VÝZNAMNÉ OCENĚNÍ DOKUMENTU REALIZOVANÉHO NAŠÍM STUDIEM

Na Evropském festivalu filmů o umění Arts&film v Telči, konaném 12. – 14. června 2014, získal dokument
O zvelebení hrobu Bedřicha Smetany, ve velké konkurenci 169 filmů z více než 30 zemí, jednu z hlavních cen tohoto festivalu a to
CENU ČESKÉ INSPIRACE.
Cenu z rukou předsedy mezinárodní poroty Jana Prokopce převzal režisér dokumentu Pavel P. Ries spolu s vedoucí výroby dokumentu Jarmilou Karolínou Riesovou. Kameraman snímku Josef Psohlavec, jehož výborná kamera měla velkou zásluhu na ocenění snímku, se předání ceny nemohl zúčastnit pro pracovní zaneprázdněnost.
O uvedení dokumentu v České televizi se jedná.

Více najdete ZDE

Dokument byl realizován ve spolupráci se sdružením
Veřejnost vlasti

Na výrobu dokumentu a realizaci zvelebení hrobu významně přispěla
NADACE ČEZ

Poklepem na fotografie je zvětšíte, setrváním kursoru na fotografii se objeví její popiska.

______________________________________________________________________

3. 4. 2014

Natočili jsme rozhovor o Přemyslovi Otakarovi II.
s prezidentem republiky Milošem Zemanem

01-1N7E6685a (2)

Prezident České republiky Miloš Zeman

Ve videospotu č. 5 projektu Pátý český král Přemysl Otakar II. – předobraz velkého portrétu nám chyběly odpovědi pana prezidenta, které jsme mu chtěli položit. Na naší žádost o rozhovor, za tímto účelem, reagovala prezidentská kancelář překvapivě rychle a my jsme tak mohli rozhovor s panem prezidentem natočit. Jak na naše otázky pan prezident odpověděl, najdete právě ve videospotu č. 5.
Níže se pak můžete podívat na malou fotoreportáž Jarmily Karolíny Riesové z natáčení s panem prezidentem na Pražském hradě. Za kursorem se objeví popis fotografií, které zvětšíte poklepem.

02-1N7E6622a03-1N7E6611a04-1N7E6633a05-1N7E6663a06-1N7E6670a07-1N7E6673a08-1N7E6677a09-1N7E6707a10-1N7E6693a11-1N7E6695a12-1N7E6647a13-1N7E6649a

______________________________________________________________________

31. 1. 2014 

PROJEKT PÁTÝ ČESKÝ KRÁL PŘEMYSL OTAKAR II. Předobraz velkého portrétu

Ve spolupráci s Edukativní společností a za podpory nadace ČEZ jsme pracovali, cca od června 2013, na webovém projektu osvěty
a propagace života a odkazu českého krále Přemysla Otakara II.
Projekt též podpořila města založená tímto králem a to Litovel a Městec Králové.

Základ projektu tvoří souvislá řada deseti videospotů o stopáži cca 5 minut každý z nich, které v obraze,
i komentářem mimo obraz, propojuje dvojice mladých moderátorů, což pro diváka vyprávění příjemně oživuje.

Projekt je téměř dokončen chybí doplnění rozhovorů s kardinálem Dominikem Dukou, prezidentem Milošem Zemanen, historikem Josefem Žemličkou a spisovatelem
a historikem Vlastimilem Vondruškou. Jakmile rozhovory natočíme, příslušné videospoty budou aktualizovány.

Více o projektu a samotné videospoty najdete ZDE

 ______________________________________________________________________

21. 6. 2013

DOKUMENT O BEDŘICHU SMETANOVI VYHRÁL EVROPSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL

Na Evropském festivalu filmů o umění Arts&film v Telči, konaném 13. – 15. června 2013, získal dokument Bedřich Smetana život žitý zaživa hlavní cenu tohoto festivalu a to GRAND PRIX VOJTĚCHA JASNÉHO. Cenu z rukou režisérské filmové legendy Vojtěcha Jasného převzal režisér dokumentu Pavel P. Ries spolu se scenáristkou Šárkou Horákovou – Maixnerovou. Dokument uvede Česká televize v Roce hudby 2014, kdy si hudební svět připomene 190. výročí narození našeho hudebního génia a 130. výročí jeho úmrtí.

Více najdete ZDE
Tisk o udělení ceny ZDE

______________________________________________________________________

25. 11. 2012

Premiérová projekce

Dokument Bedřich Smetana život žitý zaživa a dokument Zvelebení hrobu Bedřicha Smetany byly dokončeny             a uvedeny v kině Světozor na Václavském nám. v Praze v premiérové projekci dne       18. listopadu 2012.

Premiéry se zúčastnila nejen paní Jitka Molavcová ale i semaforská legenda pan Jiří Suchý, dále pak první dáma českého dokumentu režisérka Olga Sommerová, tvůrci obou dokumentů a další hosté     a přátelé. Dostavil se též poslanec Vít Brta, který na realizaci dokumentů přispěl a předsedkyně sdružení Veřejnost vlasti Marie Hakenová-Ulrichová, která iniciovala zvelebení hrobu Bedřicha Smetany a natočení dokumentu o něm. Dokumenty uvedla Eva Jurinová. Zaplněné kino ocenilo oba dokumenty velkým potleskem.

Media o premiéře

Na oficiální stránky otevřené k prezentaci těchto dokumentů se můžete podívat ZDE.

______________________________________________________________________

21. 11. 2012

Velký úspěch – ocenění dokumentů z naší produkce

Kolekci 4 dílů z 26 dílného TV cyklu České televize Historické miniatury a kuriozity byla udělena jedna z hlavních cen na Mezinárodním filmovém festivalu evropského umění Arts&film a to CENA CzechTourismu.

Ocenění získala kolekce  ve velké konkurenci, kdy se 8. ročníku festivalu zúčastnilo 32 zemí se 142 filmy. 

Oceněné dokumenty realizovala Česká televize na námět a v režii Pavla P. Riese. Do oceněné kolekce byly zahrnuty tyto díly TV cyklu:

Kliknutím na jednotlivé názvy dílů se dostanete na stránky České televize, kde si můžete přehrát uvedené díly, ale také celý 26dílný cyklus.

_________________________________________________________________________

5. 9. 2012
Produkce celovečerního dokumentu Bedřich Smetana život žitý zaživa skončila a v tuto chvíli jsou v plném proudu postprodukční práce. Slavnostní premiéra je určena na 18. 11. 2012. Přesné údaje k premiéře uvedeme v aktualitách, až budou určeny. Níže se můžete podívat na snímky z natáčení.

___________________________________________________________________________

23. 4. 2012

JARMILA KAROLÍNA RIESOVÁ
se i tento rok (již po páté) stává oficiální fotografkou
Mezinárodního filmového festivalu evropského umění
Arts&film

Fotoreportáž z tohoto festivalu v jeho průběhu a po jeho konci uvedeme opět na těchto stránkách. 

——————————————————————————————————————

19. 4. 2012

FVS Jari zahajuje práce na celovečerním dokumentu
BEDŘICH SMETANA - ŽIVOT ŽITÝ ZAŽIVA

Podnět k natočení dokumentu: Sdružení Veřejnost vlasti
Námět: Pavel P. Ries
Scénář: Šárka Horáková – Maixnerová
Režie: Pavel P. Ries
Odborná spolupráce: Muzeum Bedřicha Smetany v Praze a v Jabkenicích
Odborný poradce: Libor Pešek
Účinkující: Jitka Molavcová

Zadavatel a producent: Asociace pro komunikaci ve veřejném sektoru, o.s.

Dokument chce poněkud nečítankovou formou představit Bedřicha Smetanu a to především v období jeho hluchoty, kdy stvořil stěžejní hudební díla. 

——————————————————————————————————————

9. 11. 2011

V rámci výstavy fotografií a kreseb Jarmily Karolíny Riesové
vás zveme

do Obchůdku z přírody a čajovny v Rokycanech,
který se nachází ve dvoře v Palackého ulici č. 195

NA VEČER S PROJEKCÍ TV DOKUMENTŮ A VIDEOSPOTŮ
Z TVORBY STUDIA.

Začátek v 18:00 hod.
Předpokládaný konec ve 20:00 hod.

Vstup zdarma

——————————————————————————————————————

13. 10. 2011

Vernisáž výstavy fotografií a kreseb Jarmily Karolíny Riesové
a možná ještě něco navíc

Zveme vás na vernisáž výstavy fotografií a kreseb Jarmily Karolíny Riesové
do Obchůdku z přírody a čajovny v Rokycanech,
který se nachází ve dvoře v Palackého ulici č. 195.

Vernisáž začíná v 17:00 hod.
Výstava potrvá do 10. 11. 2011

——————————————————————————————————————

9. 10. 2011

Fotoreportáž z MFF Tourfilm   v Karlových Varech
si můžete prohlédnout ZDE.

 

 

 

 

 

——————————————————————————————————————

19. 9. 2011
Pavel P. Ries v pořadu Televizní akademie ČT

Na záznam se můžete podívat ZDE.

——————————————————————————————————————

13. 9. 2011- Fotoreportáž z návštěvy prezidenta
Václava Klause v Kyselce u Karlových Varů