Dokumenty

Dokumenty jsou žánrem, který realizujeme nejčastěji.


Natáčení dokumentu Tradice a historická kontinuita, který vznikl ve spolupráci s Akademií výtvarných umění v Praze, stavební firmy BAK a redakcí vzdělávání České televize
Na snímku zleva: režisér Pavel P. Ries, Ladislav Gerendáš,
rektor AVU doc. Jiří T. Kotalík a kameraman Josef Psohlavec

Ze všech dokumentárních žánrů se nejvíce specializujeme na:

 • vzdělávací dokumenty 
 • a na dokumenty mapující historii osob a míst

Ve složce Realizace→Video a televize se můžete podívat na ukázky z této tvorby 

Jakou službu v oblasti dokumentu si u nás můžete dále objednat?

 • Dokument k významnému výročí firmy
  Existují firmy, které jsou na trhu již dlouho a slaví kulatá výročí svého založení. Dokument ukazující historii firmy je vždy dobrým připomenutím takového výročí, kterým se firma může následně prezentovat a toto výročí připomínat.
 • Zdokumentovat významnou událost
  Jsou děje, které svojí ojedinělostí a neopakovatelností zaslouží zdokumentovat        a natočit o nich výpověď. Takový dokument může být retrospektivní (u těch minulých dějů) nebo záznam v čase (u probíhajících, pokud víme, že nastanou).
 • Časosběrný dokument
  Jedná se o náročný, ale ve výsledku velmi působivý dokument, kterým lze mapovat například nějakou významnou stavbu, obnovu památky a pod. Děj probíhající v reálu několik let je pak zhuštěn do filmového dokumentu v délce nejčastěji 30 minut. Samotní aktéři takto nasnímaných prací jsou pak překvapeni, co vše na stavbě probíhalo. Lidská paměť je krátká a tento typ dokumentu zachová pro budoucnost nevratné děje. Je tak neocenitelný pro archiváře, ale často i pro zajímavou prezentaci firem. Přitom částka potřebná na realizaci časosběrného dokumentu je zlomkem nákladů na realizovanou stavbu či rekonstrukci. Takovéto dokumenty ráda přijme do vysílání i Česká televize. DFT studio má velké zkušenosti s natáčením časosberných dokumentů. Na ukázku jednoho z nich se můžete podívat ZDE.
 • Dokument z významné akce
  Ve vaší obci, městě či regionu mohou být pořádané různé pravidelné festivaly, koncerty
  a další akce, které nebyly dosud zdokumentovány. Jejich kulaté výročí pořádání bývá většinou dobrým důvodem
  k natočení dokumentu.
  Pokud si jej necháte natočit profesionálně naším studiem získáte navíc možnost, že by dokument mohl být uveden v České televizi, jako jiné naše dokumenty.
 • Dokument z významné rodinné události (svatba, promoce apod.)

Na internetu najdete značné množství poskytovatelů této služby, kteří jí dělají většinou standardně a dobře.
U nás si tuto službu můžete objednat jen v tom případě, že byste chtěli mít např. svatbu natočenou jako profesionální TV dokument.
To znamená s profesionální technikou za přítomnosti režiséra a televizního štábu (cca 5 lidí – včetně profesionálního fotografa), kdy by s vámi byl předem sestaven scénář celého zdokumentování svatby či jiné významné rodinné události.
Takový dokumet se ale pohybuje ve značně jiných finančních nákladech, než standardní služby poskytované mnoha poloprofesionálními studii a proto si jej většinou nechají natočit opravdu movití zákazníci, kteří si mohou dovolit takto prestižní dokumentaci roddinné události.

Cena služby

Tak jako u videoprezentací, ani u dokumentů zde cenu nenajdete! Je totiž zcela závislá na vašich požadavcích, jak náročný dokument chcete natočit, s jak náročnou strukturou, střihem apod. Budete-li mít nějaké specifické požadavky (třeba letecké záběry), komponovanou hudbu atd. Cena dokumentů s délkou do 30 minut se většinou pohybuje    v menším rozmezí, než u videoprezentace a to od 20 000 Kč do cca 500 000 Kč.