Stránky rodinného časopisu GV

FVS Jari se osobou Pavla P. Riese významně podílí na sazbě, designu a příspěvků tohoto časopisu a to od 2. čísla 0. ročníku 2015/16. FVS Jari poskytlo tomuto časopisu sponzorsky prostor na svém webu a na této stránce tedy máte možnost si otevřít a pročítat každé doposud vydané číslo GÉVÉČKA, které si zároveň můžete stáhnout a uložit do počítače.

   4. ročník GV – čtvrtletník  2019/2020

 

  3. ročník GV – čtvrtletník  2018/2019

    

2. ročník GV – 2017/2018

                          

1. ročník GV – 2016/2017

   Kratochvilné čtení na prázdniny             

Návod na ovládání čtecího programu

Samozřejmě je nutné při čtení připojení k internetu.
Po kliknutí na obálku určenou k prohlížení se objeví zavřený časopis a nad ním šedivá lišta s ikonami. Klikem na ikonu zcela vpravo (čtverec) se přepne prohlížení na celý monitor a může se začít se čtením.

Listovat v publikaci lze několika způsoby

  1. Nejpohodlněji pomocí klávesnice a to klávesami šipka vpravo - vpřed a šipka vlevo -zpět (klávesa Home vrací na první stranu obálky a End na poslední).
  2. Listovat lze také kolečkem myši, pokud na myši je a pokud je softwarově takto nastaveno.
  3. Dále klikem na šipku na průhledné záložce vyčnívající z časopisu.
  4. Pro absolutní pocit listování, lze přiblížit kursor myši k pravému hornímu či dolnímu rohu stránky. Roh se ohne a při podržení levého tlačítka myši a tažením se list začne obracet.

Zvětšení textu
Na každé stránce lze provádět zvětšení textu a to buďto celého časopisu na celou obrazovku klikem myši na poslední ikonu zcela vpravo na horní liště nebo kliknutím levým tl. myši dvakrát rychle za sebou do místa, které se má text zvětšit. Stejným způsobem se lze vrátit do původní velikosti. Jednodušeji docílíte zvětšení i zmenšení klikem  na ikonu lupy na horní liště. Ve zvětšené stránce je možné se pohybovat přidržením levého tl. myši a stránka se bude posouvat ve směru pohybu kursoru myši. Ve zvětšeném formátu lze také listovat.

Vyhledání konkrétní stránky
Ze stránky obsahu (ale i z jakékoliv stránky) se lze dostat na určitou vybranou stránku rovnou. Stačí přiblížit kursor myši k vrstvě stránek (ořízce) a objeví se u něj číslo stránky. Pomalým pohybem po ořízce směrem dozadu nebo dopředu, lze vyhledat žádanou stránku a při objevení jejího čísla stisknout levé tl. myši (funguje to s přesností +/- dvě stránky).

Přesněji se lze dostat na konkrétní stránku klikem myši na horní liště na ikonu se čtyřmi čtverečky (vedle lupy), čímž se pod časopisem objeví lišta se stránkami a na ní pak lze vyhledávat žádanou stránku a klikem myši na ni. (Opětovným klikem myši na ikonu se čtyřmi čtverečky se lišta stránek zavře.)

0. ročník GV – 2015/2016 (archiv)


 


            

      

Návod pro listování jako v tištěné verzi časopisu

Zvolíte-li k prohlížení listovací variantu, tak si po jejím otevření nejprve upravte klikem na ikonku obrazovky (v liště nad časopisem je ikonka zcela vpravo) projekci časopisu na celý monitor (návrat k původnímu zobrazení docílíte stiskem klávesy Esc).  Listování můžete potom provádět několika způsoby:

  1. Nejpohodlněji pomocí klávesnice a to klávesami šipka vpravo a šipka vlevo (klávesa Home vás dostane na první stranu obálky a End na poslední).
  2. Listovat můžete i klikem na šipku na průhledné záložce vyčnívající z časopisu.
  3. Kdo by chtěl mít absolutní pocit listování, může přiblížit kursor myši k pravému hornímu či dolnímu rohu stránky. Roh se ohne a pokud přidržíte levé tlačítko myši a potáhnete, list se obrátí.
  4. Listovat také můžete kolečkem myši, pokud jej na myši máte a pokud jej máte softwarově takto nastaveno.

Na každé stránce můžete provádět zvětšení textu tak, že kliknete levým tl. myši dvakrát rychle za sebou do místa, které chcete zvětšit. Stejným způsobem se vrátíte do původní velikosti. Ve zvětšené stránce se můžete pohybovat tak, že přidržíte stlačené levé tl. myši a tou pohybujete na potřebnou stranu.

Jste-li na stránce obsahu, můžete se dostat na určitou vybranou stránku s článkem rovnou. Stačí přiblížit kursor myši k vrstvě stránek (ořízce) a objeví se vám u něj číslo stránky. Pojedete-li pomalu po ořízce směrem dozadu nebo dopředu, můžete vyhledat žádanou stránku a při objevení jejího čísla stisknout levé tl. myši (funguje to +/- jedna stránka).

Přesněji se můžete dostat na konkrétní stránku tak, že kliknete na horní liště na ikonu se čtyřmi čtverečky, čímž se vám pod časopisem objeví lišta se stránkami a na ní pak lehce vyhledáte žádanou stránku a kliknete na ni myší. (Opětovným klikem myši na ikonu se čtyřmi čtverečky lištu zavřete.)

K diskusi a k dotazům můžete použít okno zcela dole, případně můžete do redakce GV napsat na e-mail: gevecko@seznam.cz

 

4 komentáře u “Stránky rodinného časopisu GV

  1. Teda jak tak koukám, tak ti vysloužilci, ale i zasloužilci jsou ale líná banda a to do jednoho. To sem nemůžou třeba napsat, že se jim časopis líbí, nebo že na něj zvysoka? Takže milá redakce alespoň od jednoho fandy zde máte příspěvek, že jste dobří a časopis je skvělý. Úžasný je také to listování v něm. Držím palce ať vám ta energie vydrží.

  2. Vážení, musím Vám napsat, že jste světoví! Potěšili jste mne, že si Vás konečně můžu najít i na světové síti. Těším se na další čísla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>