Další fotoslužby

Fotoreprodukce a úprava malířských děl

Jedná se o speciální službu především pro sběratele obrazů či malíře samotné. Často je potřeba pořídit reprodukce obrazů pro katalog či jiné účely prezentace obrazů, jako např. na internetu, při tvorbě plakátů a pod.

Fotoreprodukce obrazu není jednoduchou záležitostí a vyžaduje značnou praxi. Musíte docílit velkého rozlišení a co nejvěrnější zachování barev. Samozřejmě, že  je nutné pracovat se světlem dopadajícím na obraz (nesnadné především u velkých olejových pláten) a dále s řadou dalších aspektů, ke kterým se přidává i následné zpracování fotoreprodukce, které musí respektovat původní formát obrazu. Není možné zasahovat do původního díla nějakým ořezem. Žijící umělec by to nepřipustil a nežijící by nás potom mohl chodit strašit.

Obrazy většinou nejde někam vozit, aby si s jejich reprodukcí mohl fotograf v ateliéru pohodlně pohrát. Je tedy samozřejmé, že za zákazníkem přijedu i s potřebným vybavením.

Cena služby:

Jedná se o službu, kdy je cena vždy individuálně řešena a to podle velikosti obrazu, množství a požadavků na výstup, tedy co zákazník chce s fotoreprodukcí následně udělat a jak náročnou práci bude jeho požadavek znamenat.

Úkázka výsledku úprav, pokud si zákazník nafotí obraz sám:

Tento postup příliš nedoporučujeme, ale pokud není zbytí, je třeba totografovat obraz v co největším rozlišení, jinak, i když úprava vypadá dobře, nedá se počítat s příliš velkou zvětšeninou. 

Vlevo například vidíte obraz přefocený kompaktem Olympus a vpravo výsledek po elektronické úpravě profesionálním programem a zkušeným grafikem.
       
Použité ukázky obrazů na této stránce jsou od malíře A. V. Hrsky (1890 – 1954) z rodinné sbírky Františka Špačka, u jejíž podstatné části jsem pořídila fotoreprodukce. Z nich ve spolupráci s majitelem sbírky vytvářím každý rok kalendáře.

Kontakt k objednávce služby ZDE